Pliki Bitfinex Wniosek o oddalenie zarzutów dotyczących Bitcoinów

iFinex – spółka dominująca giełdy kryptograficznej Bitfinex – wraz z Tether złożyła wniosek oddalający zarzuty manipulacji na rynku Bitcoin. Giełda kryptograficzna Bitfinex stoi w obliczu zarzutów o manipulację Bitcoinami przy użyciu Tetheru (USDT) stablecoin.

W pozwie powód Bitfinex pompował na rynku kryptońskim miliardy dolarów warte USDT, bez faktycznego poparcia dolara amerykańskiego. W październiku 2019 roku powód oskarżył spółkę Bitfinex o antykonkurencyjne i wprowadzające w błąd zachowanie w pozwie zbiorowym (CAC). W skardze tej zauważono, że taka manipulacja ze strony spółki Bitfinex doprowadziła pod koniec 2017 r. do gwałtownego wzrostu wyceny rynku kryptograficznego o ponad 800 mld USD.

Uczestniczyć i zdobyć udział w wysokości 150 000 USDT
Obalając wszystkie te twierdzenia, Bitfinex powiedział, że nie ma konkretnych dowodów na jego zaangażowanie. Zauważa on, że CAC sprowokował zupełnie nową historię, która „opracowuje schemat epickiego oszustwa“. Jednak powód nie przedstawił wystarczających dowodów na poparcie tych twierdzeń, zauważa Bitfinex.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Viking Conquest! Zagraj teraz!
We wniosku złożonym w czwartek, 3 września, Bitfinex powiedział:

„Powodowie próbują załatać tę lukę w CAC za pomocą niepopartych wnioskami spekulacji, a nie zarzutów dotyczących faktów. Takie konklusywne zarzuty nie mogą uratować roszczeń wobec Pozwanych Giełdowych“.

Bitfinex zwraca się do powodów o przedstawienie dowodu strat pieniężnych.

Obwiniając Bifitinex za manipulacje na rynku, powodowie twierdzili, że tracą pieniądze, kupując waluty kryptońskie po zawyżonych cenach. W powództwie wzajemnym spółka Bitfinex zauważa, że powodowie nie przedstawili dowodów na poniesienie strat ani dowodów na to, że ceny kryptograficzne były w tym czasie sztucznie zawyżone.

W związku z tym Bitfinex wzywa powodów do przedstawienia „nieuzasadnionych zarzutów“ bez rzeczywistej wiedzy o jakiejkolwiek manipulacji. Wniosek został dodany:

Nie ma „jednego trwałego zarzutu, że Exchange Defendants-Bittrex, Inc. i Poloneix, LLC miały jakąkolwiek wiedzę lub rolę w tym systemie“.

Bitinex dodaje, że skoro powodowie nie mogą przedstawić dowodów swojej straty pieniężnej w rękach giełdy, wszystkie zarzuty dotyczące zachowań monopolistycznych i antykonkurencyjnych przeciwko giełdzie powinny zostać odrzucone.

Stablecoin-operator Tether również stoi w obliczu odrębnych pozwów sądowych za rzekome zaangażowanie w manipulacje na rynku. Tether dostarczał również dowody finansowe przy kilku okazjach w przeszłości na żądanie. Zgodnie z agregatorem danych CoinMarketCap, Tether ma krążące dostawy 13 751 463 500 USDT, każda o wartości 1 USD.